← All jobs
WPP Media

Senior Expert Digital Data Analytics

Bratislava, Slovakia
Level
Senior

Not stated in the posting: salary, work type, visa.

Open. First seen 2 October 2026.

About the role

WPP Media's standard text

About WPP Media

WPP is the trusted growth partner for the world’s leading brands. With exceptional talent, trusted data and intelligence, and world-class partnerships – all united by our pioneering agentic marketing platform, WPP Open – we help clients navigate change, capture opportunity, and deliver transformational growth.

WPP Media is WPP's AI-driven media operating unit, bringing together media, data, and partnerships to deliver creative personalisation at scale. Connected through WPP Open and powered by Open Intelligence, clients see exactly where, how, and why their media investment is working.

For more information, visit wppmedia.com.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

WPP Media je globálnym partnerom pre inteligentný rast. Prepájame dáta, ľudí a technológie, aby sme značkám pomáhali robiť lepšie rozhodnutia a dosahovať lepšie výsledky.

Do tímu Data, Technology & Analytics hľadáme skúseného Senior Experta/Expertku Digital Data Analytics, ktorý/-á bude technologickou a analytickou autoritou pre oblasť digitálnej analytiky, merania a dátových riešení.

Hľadáme človeka, ktorý sa nechce venovať len reportovaniu či implementácii nástrojov. Hľadáme odborníka, ktorý dokáže navrhovať dátové stratégie, budovať meracie frameworky, prepájať dátové zdroje a premieňať dáta na rozhodnutia s reálnym biznisovým dopadom.

Čo budeš robiť

Byť trusted advisor pre klientov v oblasti digitálnej analytiky, merania a dátových stratégií.

Navrhovať meracie frameworky pre weby, aplikácie a digitálne ekosystémy klientov.

Definovať KPI, metodiky merania a modely vyhodnocovania marketingovej efektivity.

Dohliadať na kvalitu zberu dát, implementácií a dátovej architektúry.

Prepájať webové, marketingové, CRM a first-party dátové zdroje.

Realizovať analytické audity a identifikovať príležitosti na rast a optimalizáciu.

Pracovať s pokročilou analytikou a veľkými objemami dát.

Navrhovať experimenty a testovacie frameworky podporujúce rozhodovanie založené na dátach.

Hľadať príležitosti na využitie AI a automatizácie pri práci s dátami.

Zdieľať know-how, mentorovať kolegov a podieľať sa na rozvoji analytických štandardov vo WPP Media

Prečo WPP Media

Pracuj pre najväčšiu mediálnu skupinu na svete a globálneho partnera pre inteligentný rast.

Ovplyvňuj dátové stratégie významných lokálnych aj medzinárodných značiek.

Buduj moderné riešenia postavené na first-party dátach, automatizácii a AI.

Spolupracuj s expertmi naprieč CSEE regiónom a globálnou sieťou WPP Media.

Získaj priestor vytvárať nové štandardy, nielen ich nasledovať.

Pomôž nám vybudovať novú generáciu dátových capability vo WPP Media Slovakia

Čo od teba očakávame

Skúsenosti

  • Minimálne 5 rokov skúseností v oblasti digitálnej analytiky, webovej analytiky, marketingových technológií alebo dátového consultingu.
  • Skúsenosť s vedením komplexných analytických projektov.
  • Schopnosť prepájať technické riešenia s obchodnými cieľmi klientov.
  • Výborné komunikačné a prezentačné schopnosti.

Technické znalosti

Povinné:

  • Google Analytics 4 (GA4)
  • Google Tag Manager vrátane server-side taggingu
  • SQL
  • Google BigQuery
  • Consent Mode v2
  • návrh measurement frameworkov
  • audit tracking implementácií
  • práca s first-party dátami

Výhodou:

  • Firebase
  • Adobe Analytics
  • CDP platformy
  • API integrácie
  • JavaScript
  • cloudové dátové riešenia
  • AI nástroje pre analytiku a automatizáciu

Jazykové znalosti

  • Slovenský alebo český jazyk
  • Angličtina minimálne na úrovni C1

Čo ti ponúkame - naše zamestnanecké výhody a benefity:

Príležitosť pracovať na najkomplexnejších analytických projektoch pre špičkových klientov.

Pracovné prostredie, ktoré podporuje experimentovanie, inováciu a neustály rozvoj technických a strategických zručností.

Úzku spoluprácu s tímom expertov a priamu spätnú väzbu na tvoje analytické stratégie.

Kariérny rozvoj s možnosťou hlbokej špecializácie a expertného vplyvu.

Flexibilný pracovný čas a 1 deň home office týždenne.

Benefit balík v hodnote až 1 000 € ročne – Multisport, zdravotná starostlivosť, jazykové kurzy, cestovanie alebo kultúra.

5 sick days ročne.

Moderné kancelárie v centre Bratislavy – káva, ovocie a nápoje každý deň.

Pravidelné teambuildingy, firemné akcie a dobrovoľnícke aktivity.

Notebook a mobilný telefón s paušálom.

The gross monthly pay range for this position at the time of this posting is indicated below. This range reflects our broader group's compensation framework across diverse agencies and disciplines. For this specific role our offer will be determined within this range based on our internal benchmark, reflecting the specific market conditions for our discipline. Individual compensation varies based on job-related factors, including business needs, experience, level of responsibility and qualifications.

-

WPP Media's standard text

€2.300—€4.300 EUR

Please read our Privacy Notice for more information on how we process the information you provide.

What this role asks for

Standard for data / BI analysis roles

SQL

Common in data / BI analysis postings at any company.

83% of this description is written for the role. The rest is WPP Media's standard text, folded away below.

Read against WPP Media's other open postings on this site.

The team: Technology & Data HIRES STEADILY

This role is one of 60 open in Technology & Data. 19 were posted in the last 30 days and the oldest in November: a team that hires all year rather than one being built.

WHAT THE TEAM WORKS WITH, ACROSS ITS POSTINGS

SQL (36 of 60), Python (32 of 60), GCP (26 of 60), ETL (18 of 60), Azure (17 of 60), dbt (15 of 60), Power BI (15 of 60)

OTHER ROLES ON THIS TEAM

From the team and dates on WPP Media's own job board.

Similar jobs

Is this your posting and you want it taken down? Email info@careerholo.com.